Welcome and have fun!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Welcome and have fun!

Внимание! Часовете в гимназията и университета ще започнат от 15 септември. Иначе през лятната и другите ваканции (вкл. събота и неделя) няма да има часове!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Кея на плажа

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Селена Мейсън
Admin
Селена Мейсън


Брой мнения : 183
Join date : 06.04.2010
Age : 27
Местожителство : София

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeЧет Апр 22, 2010 1:52 am

Кея на плажа 659_beach_dock
Върнете се в началото Go down
https://city-of-tree-hill.bulgarianforum.net
Paige Blake

Paige Blake


Брой мнения : 50
Join date : 03.06.2010
Местожителство : Tree Hill

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeЧет Юни 10, 2010 3:02 am

След,като излезнаха от "Синята нота" Пейдж не беше решила,точно къде отиват въпреки,че вече знаеше какво ще правят.Кеят беше първото нещо,което привлече вниманието им.Тръгнаха натам.Спряха се някъде по средата на кея и Блейк се обърна с лице към Мат:
-Понеже не знам нищо за теб,а цял ден сме заедно предлагам да играем на една игра.
-Игра?!-повдигна той невярващо вежди
-Да,игра.-кимна момичето-Въпрос или предизвикателство.Съгласен?
Тя му хвърли очаквателен поглед.
Върнете се в началото Go down
Мат Хъдсън

Мат Хъдсън


Брой мнения : 37
Join date : 29.05.2010
Age : 30

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeНед Юни 13, 2010 4:51 pm

Въпреки късният час след караоке-бара двамата се запътиха към плажа и по-специално - кея. Мястото беше красиво нощем. Морските вълни се разбиваха в дървения кей и издаваха приятен плясък. Друг шум почти нямаше. Когато Пейдж предложи да играят на тази игра, в умът на Мат изскочиха все приятни спомени. Много пъти бяха играли на това с приятели и винаги им бе било забавно. Мат беше човек на предизвикателстжото, за това изборът му не му беше труден.
- Обичам тази игра - каза щастливо той. - Нека започна аз. Избирам предизвикателството. Хайде, изненадай ме! - естествено предстояха забавни мигове, Мат беше наясно с това..
Върнете се в началото Go down
Paige Blake

Paige Blake


Брой мнения : 50
Join date : 03.06.2010
Местожителство : Tree Hill

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeНед Юни 13, 2010 6:27 pm

-Предизвикателство? - Пейдж се усмихна дяволито - Добре.Сам си го избра.
Тя седна накрая на кея и каза:
-Предизвиквам те да скочиш в морето с дрехите си.
Мат изглежда не остана много изненадана,а дори напротив,май беше очаквал точно това.
Върнете се в началото Go down
Мат Хъдсън

Мат Хъдсън


Брой мнения : 37
Join date : 29.05.2010
Age : 30

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeНед Юни 13, 2010 6:35 pm

Честно казано, имайки впредвид предложението и за караоке днес, Мат очакваше нещо, което трудно би изпълнил. Плуването и гмуркането му бяха любимо занимание, тъй като живееше на плажа. А дрехите рядко бяха проблем.
- Любивмото ми - каза Мат доволен и се гмурна директно от кея в морската вода. Изплува след секунди, целия мокър и доволен.
- Е, Пейдж как беше? - засмя се той шеговите - Избери сега ти - истина или предизвикателство?
Върнете се в началото Go down
Paige Blake

Paige Blake


Брой мнения : 50
Join date : 03.06.2010
Местожителство : Tree Hill

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeНед Юни 13, 2010 10:29 pm

Пейдж се поколеба за около секунда,а после се усмихна и каза:
-Май,достатъчно те измъчих.Сега е твой ред.Избирам предизвикателството.
Докато чакаше отговора му тя скръсти ръце и се загледа в нощното небе.Гледката си заслужаваше.
Изведнъж тя се зачуди колко ли беше часа?Беше минало доста време.
Върнете се в началото Go down
Кейт Рийзър

Кейт Рийзър


Брой мнения : 16
Join date : 24.09.2010
Местожителство : София

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeНед Окт 10, 2010 10:02 pm

Излязохме от кабинетът по готварство и тръгнахме да се шляем по целият град, докато накрая не се озовахме на кея.
- Обичам да идвам тук. - промълвих тихо, докато бризът развяваше косите ми и понеже бяхме втора смяна вече беше привечер. Лампите бяха запалени и светлините им се отразяваха в клатушкащата се вода, като образуваха уникална феерия и прекрасни причудливи форми. - Кара ме да се успокоявам и когато съм тъжна винаги идвам тук. - прибавих след малко.
- Ами ти? - попитах. Не знаех нищо за него, освен това че ми беше партньор в чаовете..

П.П Съжелявам, че е кратко. Обещавам, че следващият път ще е по- дълго.
Върнете се в началото Go down
Марк Василевич

Марк Василевич


Брой мнения : 219
Join date : 09.04.2010
Age : 35
Местожителство : Стара Загора

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeПон Окт 11, 2010 11:26 pm

В този момент наистина се нуждаеше от почивка и кеят на плажа и гледката наоколо се отразиха доста благотворно върху Марк,който вече не чустваше такава силна болка и благодарение на доктора се размина с най-страшното.
Вероятно часовете бяха свършили и нямаше да се връщаг в гимназията,а щяха да се останат за малко тук и да се опознаят време.Нямаха много време да си пирказват,така че сега щяха да си кажат всичко споокйно и свободно.
-Не съм идвал тук преди,защото имам страх от водата и високото и въпреки,че гледката е много красива и кара човек да намери пристанище тук,изпитвам доста неприятон чуство.
-Може би е нещо като фобия или имаш кошмари свързани с подобни места?-попита Кейт,която много й се искаше да го опознае по-добре и да не го възприема само като патртньор.
-Нямам фобий,но предпочитам може би самият пълж,където е досат по-спокойно и се наслаждавам на хубавото време,топлите лъчи на слънцето,както и на хубавите коктейли.замечтано добави той и сега му трябваха такива за да се сгрее от студа.
Вероятно трябваше да й разкаже нещо за себе,но той не исакше да бързат и нещата щяха да се получат от само себе си,без насилствено да накараш другия да говори.
Обаче пък беше вярно,че Кейт му направи отлично впечатление и може би откри нов приятл тук в това американско градче,за което не беше чувал абсолйтно нищо преди.
Върнете се в началото Go down
Кейт Рийзър

Кейт Рийзър


Брой мнения : 16
Join date : 24.09.2010
Местожителство : София

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeВто Окт 12, 2010 4:45 am

Много исках да го опозная и в него виждах много добър приятел за в бъдеще. И все пак ми беше неприсъщо да съм само приятелка с момчетата. Не бях някоя кучка, но все пак имах малко по 0различни взаимоотношения с тях.
- Значи не е фобия? - отново попитах, за да се уверя, а той само кимна.
Спомена, че иска да е на самият плаж и да пие коктейли. С всяка измината минута се убеждавах, че по доста неща си приличахме.
- Тогава..имам една идея... Знам, че се познаваме от скоро, но съм си такава... Хайде да слезем долу на плажа, да обиколим скалите и да си намерим миди и рапани. После може да изпием по един коктейл, а можее... и да запалим огън. - казах почти на един дъх и всичко това не беше само с цел на забавление, а и за да се опознаем по- добре да стопим леда.
Погледнах го още веднъж въпросително, а той гледаше замислено във водата..
- Какво има? - попитах след малко и се засмях, защото почувствах, че може би искам прекалено много от него.
Едва се познавах, а аз исках да се разхождаме по скалите и да палим огън. Няма значение, ще се справя, а ако откаже просто ще се усмихна. Най- малкото, което исках е да се срамувам.. Трябваше да станем добри приятели, поне аз исках..
Върнете се в началото Go down
Марк Василевич

Марк Василевич


Брой мнения : 219
Join date : 09.04.2010
Age : 35
Местожителство : Стара Загора

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeВто Окт 12, 2010 10:18 pm

Лека полека явно идваха на думата си и това предложение на Кейт вътрешно го зарадва,макар че се беше замислил и гледаше във водата.Мислеше за съвсем страничин неща,но това по никакъв начин не му попречи да чуе казаноно,както и нейното притеснение и леко смущение,сякаш е тръгнала да излиза само с момчетата от града.
Тази вечер беше наиситна идеална за малко излежаване край огъня на плажа,да съберат от любимите му миди и раковини,от който може да си направят разни нещица.
Нямаше защо момичето да чака или да се тервожи,че е останал с грешно впечатление и може да я взел за някоя свалячка.
--Съжалявам,че се замислих така-обади се Марк и изведнъж замисленото му настроение се промени и лицето му се озари с усмивка.Не бъди толкова плаха,разбира се че ще приема предложението ти,виж каква е вечерта няма начин да изпусна подобно възможност.
-Наиситан се радвам.зясмя се тя и тази нейна притеснителност изчезна и вече се чустваше по-свободна.Помислих си,че може би няма да искаш и .....
Момчето замахна небрежно с ръка,направи сърдита физионмоия и като я хваан за ръка каза:
-Хайде,без повече приказки към скалите за рапани,а после на плажа-и без да чака отговор сякаш да не би да се разколебая,тръгнаха назад и се отправиха към мястото,откъдето по пряко щяха да стигнат до скалите.
Върнете се в началото Go down
Кейт Рийзър

Кейт Рийзър


Брой мнения : 16
Join date : 24.09.2010
Местожителство : София

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeСря Окт 13, 2010 3:24 am

Странно, но докато чаках отговорът му много се притесних. Отдавна не се бях чувствала така. Исках да направя добро впечатление и се опитвах с всички сили. След като се съгласи, хвана ръката ми, а аз без да чакам и миг тръгнах надолу, въудешовена от идеята, че ще намерим нещо красиво, а в същото време ще се опознаем.
Побързахме да отидем на една малка част от плажа на която се бе образувал малък отделен залив, с много топла и приятна вода. Свалих токчетата си и го оставих на пясъка. Тръгнах към плажната ивица, а водата започна да гали краката ми.
- Идваш ли? - попитах и го погледнах. Той седеше на сухият пясък и отново бе някак си замислен. - Има ли нещо? - запитах след малко, но в този момент той свали обувките си и дойде при мен.
- Е.. рапаните само нас чакат.. - казах с усмивка на лице и се наведох да търся.
Нищо не намирах и докато усилено продължавах да напрягам зрението си Марк се изправи с усмивка на лице..
- Виж какво намерих.. - каза радостно,а аз бързо се изправих и се приближих към него.
Беше огромна раковина, красива и изящна.. извивките й бяха прекрасно оформени, сякаш нарисувани от професионален художник.
- Страхотна е! - казах радостно и продължих да я гледам възхитено.
Върнете се в началото Go down
Марк Василевич

Марк Василевич


Брой мнения : 219
Join date : 09.04.2010
Age : 35
Местожителство : Стара Загора

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeСря Окт 13, 2010 12:22 pm

Беше му доста трудно да я намери покрай този пясък и му трябваше доста време,но наистина изглеждаше ослепителна и като видя погледът и радостта на момичето,реши да я изненада.Какво пък,можеше и да намери дурги,който да даде на своето семейство,тъъ акто ги познаваше много добре едва ли щяха да се разсърдят.
-Заповядай,твоя е-каза той и я подаде на момичето.Виждаше се колко я харесва и нека това да бъде приятелси жест от негова страна,за да свидетлества неговото приятелство към нея.
Кейт като че в първия момент не разбра намереинята му,но като видя изражението му и усмивката,едва не извика от изненада:
-Ама ти сериозно ли говориш?Как така ще ми я подаряваш,наистина е красива,но аз не мога да я приема-каза тя от смущение и стеснителност едва ли някой друг би й направил по ценен подарък от този.
Но нещо сякаш й пречеше да се съгласи и да вземе раковината и ако познаваше добре момичетата Марк предположи,че тя не иска да изглежда като някоя от онези момичета,който само чакат да получат подаръци и да ги глезят.
-Виж какво ,правя го от сърце и никак не ми пречи ако цяла нощ стоя във водата и потърся други раковини.Тази е за теб и ще съм ти много признателен ако я приемеш-каза момчето и гласът му стана по-твърд,защото не искаше тя да откаже и щом това беше за нея,значи трябавше да приеме.
Водата наиситна беше много топла и чуството беше доста приятон докато стояха вътре и краката им допираха мекият морски пясък,но Марк ако трябваше щеше да стои цяла вечер,но искаше Кейт да си вземе подаръка.
Върнете се в началото Go down
Кейт Рийзър

Кейт Рийзър


Брой мнения : 16
Join date : 24.09.2010
Местожителство : София

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeСря Окт 13, 2010 4:41 pm

- Виж какво ,правя го от сърце и никак не ми пречи ако цяла нощ стоя във водата и потърся други раковини.Тази е за теб и ще съм ти много признателен ако я приемеш.. - каза той с много мек и приятен тон.
В началото все още се колебаех, но в крайна сметка се съгласих с широка усмивка на лице и взех изящната раковина, бях толкова щастлива, че чак не можех да скрия радостта си.
Бях твърдо решена, че трябва да му върна жеста по някакъв начин, но в момента не се сещах за нищо.
- Благодаря. Оценявам го.. - прегърнах го... Добре, може би за прегрътката беше рано, но в момента бях доста емоционална. Аз..съжелявам.. - добавих след малко осъзнавайки, че ситуацията може да е неудобна за него.
- Няма нищо.. - отвърна той, но в гласът му се усещаше нотка на притеснение..
- Хайде, ще намеря преди теб. - казах и се засмях. Наведох се към водата, свих ръцете си в шепи и грабнах малко вода, която мигновенно плиснах в него.
- Ще видиш ти! - каза Марк и тръгна след мен. Гони ме известно време, но накрая ме хвана. Започна да ме пръска, а аз се смеех неистово.. Бутнах го във водата, а той ме издърпа. Скоро след това бяхме мокри до кости, но това не ни пречеше да се смеем и да се забавляваме като малки деца..
Върнете се в началото Go down
Марк Василевич

Марк Василевич


Брой мнения : 219
Join date : 09.04.2010
Age : 35
Местожителство : Стара Загора

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeСря Окт 13, 2010 11:57 pm

Беше му толкова забавно,забавляваха се като малко деца и макар,че тази нейна прегърдка го притесни по някаква пирчина,въобще не мислиха за времето и се плисаха с вода.Водата беше топла,макар че времето се захлаждаше и се усещаше,че скоро може и да настъпи буря.в този случай извадиха късмет,защото нищо чудно можеха да се разболеят и да хванят някой болест.Марк,който обичаше движенията и спорта,хич не изгаряше от желание да легне болен,затова като се намокриха хубаво,излязоха отноов на сушата и решиха да си напарявт огън.
-Да ти призная,отдавна не се бях забавлявала така,ти си чудесен приятел-каза Кейт и пир тези нейни думи той леко се изчерви,но бързо се окопити и каза нещо неразбираемо.
Вярно беше,че си перкарваха добре и прочие,но не искаше да се стига до такава ситуация,ако евентуалон тя се влюби в него,защото той вече беше ангажиран ,макар че приятелката му напусна гадът за известно време.
-Хайде,не ме карай да се изчервявам,приличам на домат-разхили се той и тръгна да й помага за пръчките.Имаха достатъчно време да си запаялт огъня и да се сгреят,преди бурята да ги е настигнала,така че засилиха темпо и след малко вече заедно на мекия пясък и изсушаваха косите си и дрехите,който бяха оставили настрана.
-Истина е,все пак аз съм от скоро в града и освен теб и няколко други деца,не познавам никой в града и ми е малко тлудно-обясни Кейт и взе да ръчка огъня с пръчка,за да се засили.
-Не ме питай когато се записах в гимназията и като им казах,че съм руснак,всички ме гледаха като паднали от Марс-при тези думи двете деца се разсмяха и гласовете им се разнесоха по цялото крайбрежие.
Само че без да забелязват,постепенно в далечината се появиха огромни облаци,а селд тях се заформи нещо като торнадо и със бясна скорост се отправи към тяхната посока,а вятър беснееше като луд и излизаше извън контрол.
Върнете се в началото Go down
Кейт Рийзър

Кейт Рийзър


Брой мнения : 16
Join date : 24.09.2010
Местожителство : София

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeСъб Окт 16, 2010 3:45 am

Беше ми много забавно, не исках това да свършва и забавлението да продължи по - дълго. Смехът и глъчката ни се извисяваше навсякъде като се удряше в скалите и ехото се отразяваше навсякъде.
Изведнъж вятарът драстично се усили, беше толкова силен че разроши цялата ми коси и полепи кучури от нея по устните ми заради гланцът. Роклята ми беше спусната надолу и се развя силно.
С Марк бързо се обърнахме към водата и просто не можахме да повярваме на очите си. Появиха се ужасни черни буреносни облаци, покриващи цялото небе и не оставиха по него и едно синкаво или бяло петънце, те дори не бяха сини, а направо черни. Бързо след това се заформи нещо като турнадо над водата, като я раплискваше навсякъде, та чак ни пръскаше а ние бяхме на поне двадесет метра от там. Не отнеме много време докато се уформи стабилно и голямо турнадо, то дори вдигна водата и тя започна да се покачва нагоре по него.
Досега не бях вждала такова нещо на живо, бях гледала много филми, но повярвайте ми не беше същото. В паниката и вятърът, който се усилваше с всяка секунда, а на всичкото отгоре и приближаващото се към нас турнадо, изпищях неистово и хванах Марк за ръката..
- Ами сега? Сега какво? - попитах още по - паникьосани. Животът ми едва ли не мина като на лента пред очите ми, а парещи сълзи започнаха да се стичат и да мокрят бузите и цялото ми лице. Нима това беше кратя? Нима щях да умра толкова млада?
- Хайде! Хайде тръгвай! - изкрещя Марк и ме задърпа за ръката, изкарвайки ме от ужасните ми мисли.
- Няма смисъл... - каза едва ли не безразлично готова да се случи на най - лощот, но той ме задърпа и скоро след това тичах плътно подир него.
- Няма да успеем! - повтарях и сълзите ми се усилваха, а от време навреме крещях.Турнадото се приближаваше все повече и повече към нас и ставаше все по - голямо, като скоростта на водата, която изплискваше ставаше все по - голяма и удряпе лицата ни. А те почервеняваха от болка....
Върнете се в началото Go down
Марк Василевич

Марк Василевич


Брой мнения : 219
Join date : 09.04.2010
Age : 35
Местожителство : Стара Загора

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeСъб Окт 16, 2010 1:41 pm

Тези минути ставаха все по-критични и ако не придприемат нещо,с тях щеше да бъде свършено и техните щяха да ги оплакват.Всичко се разви като някакъв кошмар,вятърът беше толкова студен,че лицатаим измръзнаха и станаха червени,а пък ръцете им изтръпнаха и едва се държаха да не паднат.
Това не можеше да е истина,само че беше и колкото повече бягаха децата,сякаш толкова повече се приближаваше торнадото с цел да ги сграбчи и да ги понесе малко.Кейт цялата трепере,плачеше и беше изпаднала в паника,викаше,че няма да успеят,но поради големият грохот и шумът наокло едва я чуваше.
Марс също го беше хванал огромен страх,но не сега беше момента да го покзва,защото знаеше,че ако го направи с тях е свършено.
-Не мога повече,не издържам-каза Кейт и като че ли се остави да падне на земята,но момчето решително грабна,сложи я на гърба и в този момевнт видя спасително място-изосатвен хамбар,който се намираше само на няколко крачики от тях и като даде най-доброто от себе си,затича се натам.
Бясната битка с торнадо продължаваше и оставаше още малко да ги хване,когато ст рясък двамата влязоха вътре и се сграмолясахо,а потресаващото бедствие ги задмина и продължи нататък,където щеше да нанесе непоправими последствие из целият град.
Преживяното беше толкова смразяващо,че нямаха сили нито да кажа нещо,нито да станат,сърцата им биеха с ужасно бързо темпо и им трябваше известно време да се успокоят.
Освен това да не говорим за външният вид и раните който имаха по себе си,защото Марк на два пъти беше ударен от падащ електрически стълб,а пък косата и кожата на Кейт целите бяха мръсни и имаха някакви залепнали неща от отломки на падащи вещи .
Върнете се в началото Go down
Кейт Рийзър

Кейт Рийзър


Брой мнения : 16
Join date : 24.09.2010
Местожителство : София

Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitimeНед Окт 17, 2010 8:27 pm

Бях по отпаднала от всякога и дори не можех да говоря..
- Какво ще правим сега? - едва рошепнах, докато махах от кожата си части от отломките.
- Не знам.. - отвърна Марк немощно колкото мен.
- Ела у нас.. Надявам се къщата ми да е цяла.. Трябва ни почивка.. - погледнах го чакаща отговор, но бях леко отнесена, защото единственото за което мечтаех бе да легна във топлата вана, да се навечерям и да легна в меките и пухкави завивки на леглото си.
В последствие той се съгласи и лека по - лека куцащи се отправихме натам.

П.П Съжелявам че е кратко...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Кея на плажа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кея на плажа   Кея на плажа Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Кея на плажа
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Къщата на плажа на Мат Хъдсън

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Welcome and have fun! :: Извън града :: Плажа-
Идете на: